Ενημέρωση για το εργαστήριο του μαθήματος “Φυσικής Ι” του 1ου εξαμ.

Το εργαστήριο “Φυσικής Ι” Μεταλλειολόγων θα πραγματοποιείται  Πέμπτη 15:00 – 17:00 στο κτήριο φυσικής.

Περιλαμβάνει ένα εισαγωγικό μάθημα και 4 ασκήσεις.

Για την απαιτούμενη οργάνωση του εργαστηρίου, είναι απαραίτητη η εγγραφή των φοιτητών που προτίθενται να το παρακολουθήσουν. Ως εκ τούτου, όσοι φοιτητές επιθυμούν να παρακολουθήσουν το εργαστήριο Φυσικής Ι υποχρεούνται να εγγραφούν σε αυτό, μέσω του mycourses του μαθήματος, Εργαλεία/Ομάδες/Εγγραφή στα εργαστήρια ως την Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2019.

Την Πέμπτη 10/10/19 στις 15:00, στο Κτ. Μετ. Αμφ. 02, θα γίνει ένα εισαγωγικό εργαστηριακό μάθημα, το οποίο είναι απαραίτητο να παρακολουθήσουν όσοι είναι εγγεγραμμένοι στο εργαστήριο, στο οποίο θα παρουσιαστούν θέματα σχετικά με το εργαστήριο και την εκπόνηση των εργαστηριακών αναφορών (Σφάλματα, γραφικές παραστάσεις κ. α.). Μετά από αυτό το μάθημα δεν θα γίνονται δεκτές εγγραφές στο εργαστήριο.

Οι φοιτητές χωρίζονται σε 2 τμήματα και κάθε τμήμα πραγματοποιεί συνολικά 4 ασκήσεις (1 άσκηση κάθε 15 μέρες).

Έναρξη εργαστηριακών ασκήσεων για το Α Τμήμα 17/10/19 και για το Β Τμήμα 24/10/19.

Η υπεύθυνη του εργαστηρίου

Ελένη Κράλλη