Υπενθύμιση Διαγωνισμού Φωτογραφίας με θέμα : Η ζωή στη Σχολή Μ.Μ.Μ

Στο πλαίσιο του εορτασμού των 70 χρόνων της Σχολής Μηχ. Μεταλλείων – Μεταλλουργών, η Σχολή προκηρύσσει διαγωνισμό φωτογραφίας με θέμα τη ζωή στη Σχολή. Ο διαγωνισμός  απευθύνεται στους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές της Σχολής.

Δεν χρειάζεται να έχετε ιδιαίτερες γνώσεις, παρά μόνο διάθεση για δημιουργία και έμπνευση. Ίσως και λίγη τύχη, να βρεθείτε στον κατάλληλο τόπο την κατάλληλη στιγμή!

Περιμένουμε από εσάς μια φρέσκια οπτική της Σχολής και της ζωής μας σε αυτήν, σε όλες τις πλευρές της (μαθήματα, εκδρομές, πρακτική άσκηση, άλλες δραστηριότητες).

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οτιδήποτε εξοπλισμό διαθέτετε  (φωτογραφική μηχανή, κινητό, tablet). Οι φωτογραφίες πρέπει να έχουν καλή ανάλυση και το μέγεθος του αρχείου να είναι πάνω από 1 MΒ (έως 5 ΜΒ).

Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής των συμμετοχών είναι η 30/09/2017.

Το πρώτο βραβείο θα συνοδεύεται από έπαθλο (θα ανακοινωθεί στη συνέχεια), ενώ οι καλύτερες φωτογραφίες θα αναρτηθούν στο site της Σχολής.

Αποστολή φωτογραφιών και περισσότερες πληροφορίες στην κ. Ιωάννα Βάββα (τηλ: 210-7724152, email: ivavva@metal.ntua.gr)