Aνακοίνωση Γραφείου Πρακτικής Άσκησης για Συνέχιση Διαδικασίας

Όπως είναι γνωστό η Πρακτική Άσκηση όλων των Πανεπιστημίων της χώρας βρίσκεται σε αναστολή. Παρόλα αυτά, προκειμένου να καταστεί εφικτό να ξεκινήσει η ΠΑ τον Ιούνιο (για όσους φοιτητές – φοιτήτριες έχουν βρεί φορέα υποδοχής) θα πρέπει μετά το Πάσχα και εφόσον αρθεί η αναστολή της ΠΑ να ακολουθηθούν οι εξής διαδικασίες:

• Κάθε φοιτητής/φοιτήτρια θα συμπληρώσει ηλεκτρονικά το πρωτόκολλο συνεργασίας (βρίσκεται στη διεύθυνση http://praktiki.ntua.gr/site/schools.html, όπου επιλέγεται η λήψη σύμβασης κάτω από κάθε σχολή) και θα το αποστείλει στο mail: theokarl@survey.ntua.gr
  • Θα ελεγχθεί η ορθότητά του και θα ενημερωθεί σχετικά, με email, ο/η φοιτητής/τρια, ο/η οποίος/α θα προχωρήσει στην εκτύπωση 5 αντιγράφων και θα μεριμνήσει για την υπογραφή τους (υπογραφή/σφραγίδα) από το φορέα υποδοχής και τον/την ίδιο/α.
  • Στη συνέχεια, θα επικοινωνήσει, με email, με τον αντίστοιχο υπεύθυνο στο γραφείο ΠΑ, για να καθοριστεί η ημέρα και ώρα προσέλευσης στο γραφείο ΠΑ.
  • Προσερχόμενος/η στο γραφείο ΠΑ, δεν θα εισέρχεται στο χώρο του γραφείου, αλλά:
    • θα τοποθετεί σε ειδικό κυτίο, που θα βρίσκεται έξω από το γραφείο, τα 5 υπογεγραμμένα και σφραγισμένα αντίγραφα του πρωτοκόλλου συνεργασίας,
    • θα αναζητά τις συμβάσεις του ΕΛΚΕ σε διπλανό κυτίο
    • θα τις υπογράφει και θα τις τοποθετεί σε διαφορετικό κυτίο, και
    • θα παραλαμβάνει τα έντυπα με τους αριθμούς πρωτοκόλλου που θα έχουν
      επισυναφθεί στη σύμβαση.

Download (PDF, 956KB)