Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος συμμετοχής στην εθελοντική ομάδα Mi.M.E.C.

Η Mi.M.E.C. είναι μία εθελοντική ομάδα που δημιουργήθηκε από φοιτητές και αποφοίτους της Σχολής Μεταλλειολόγων – Μεταλλουργών Μηχανικών του ΕΜΠ.

Όραμα της είναι η καλλιέργεια ήπιων μη δεξιοτήτων (soft skills & hard skills), με στόχο την περαιτέρω προσωπική ανάπτυξη των φοιτητών.

Οι, μέχρι τώρα, δράσεις της ομάδας περιλαμβάνουν σεμινάρια, διαδραστικά εργαστήρια (workshops) και διαγωνισμούς μηχανικής, με στόχο να ενισχυθεί η δημιουργικότητα, η προσαρμοστικότητα καθώς και δεξιότητες όπως η ηγεσία, η αποτελεσματική επικοινωνία, και η επίλυση προβλημάτων (problem solving) των συμμετεχόντων.

Πώς μπορείτε να συμμετέχετε;

Αν επιθυμείτε να αποκτήσετε καινούργιες εμπειρίες και δεξιότητες και να συμβάλετε στη διοργάνωση δράσεων μπορείτε να δηλώσετε το ενδιαφέρον σας μέσω της παρακάτω φόρμας.

Φόρμα Ενδιαφέροντος: https://bit.ly/mimec-volunteer-form.

Οι αιτήσεις θα παραμείνουν ανοιχτές έως τα μέσα Δεκέμβρη. Για οποιαδήποτε απορία μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Mi.M.E.C., στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης της ομάδας:

Download (PDF, 180KB)