Διαγωνισμός Φωτογραφίας ΣΜΜΜ – Αποτελέσματα

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία ο διαγωνισμός φωτογραφίας της Σχολής Μ.Μ.Μ., στα πλαίσια των εκδηλώσεων για τα 70 χρόνια από την ίδρυση της Σχολής. Ο διαγωνισμός απευθύνονταν στους φοιτητές και είχε ως θέμα τη ζωή στη Σχολή Μ.Μ.Μ. οι οποίοι και συμμετείχαν με ένα σύνολο από 146 φωτογραφίες. Οι 21 φωτογραφίες που επιλέχθηκαν (μία ανά συμμετοχή) απο τους συμμετέχοντες τέθηκαν στην κρίση του κοινού από τις 29/11 ως τις 04/12 στις 22:00 οπότε και έληξε η ηλεκτρονική ψηφοφορία.
Ψήφισαν 210 πιστοποιημένοι χρήστες του ιδρύματος και σύμφωνα με τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, αναδείχθηκαν οι παρακάτω νικητές:

1ο Βραβείο (43 ψήφοι): Άρης Σκαρβέλας με την φωτογραφία με τίτλο ” Ορυχείο Λιγνίτη και αποκατάσταση ξοφλημένου τμήματος”
(Δώρο: Φωτογραφική μηχανή DSLR)

2ο Βραβείο (29 ψήφοι): Σεμίνα Ζέρβα με την Φωτογραφία με τίτλο ”Parallel realities”
(Δώρο: υποτροφία 100% για το Σεμινάριο Φωτογραφίας Αρχαρίων απο το Metapolis Photography Seminars)

3ο Βραβείο (19 ψήφοι): Εύα Σταχούλη με την Φωτογραφία με τίτλο ” Απομεινάρια μιας άλλης εποχής”
(Δώρο: υποτροφία 50% για το Σεμινάριο Φωτογραφίας Αρχαρίων απο το Metapolis Photography Seminars)

Η βράβευση των καλύτερων φωτογραφιών έγινε στην κεντρική εκδήλωση της Σχολής την 4η Δεκεμβρίου 2017, όπου και οι νικητές παρέλαβαν τα δώρα τους από τον Κοσμήτορα της Σχολής Καθ. Δ. Καλιαμπάκο.