Προκλήσεις στην Βιώσιμη Διαχείριση των ΟΠΥ – Διαδραστικό Εργαστήριο

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022 (11:00 – 15:00) – Αίθουσα 205

Το εργαστήριο απευθύνεται στους φοιτητές της Σχολής Μηχανικών Μεταλλείων Μεταλλουργών (ΣΜΜΜ) του ΕΜΠ και υλοποιείται στο πλαίσιο του Έργου RMs Manager που χρηματοδοτείται από το EIT RawMaterials.

Ο αριθμός των διαθέσιμων θέσεων είναι περιορισμένος και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Αίτηση Συμμετοχής

Οι αιτήσεις γίνονται δεκτές έως τις 02/12/2022.

Προσκεκλημένοι Εισηγητές στο Εργαστήριο είναι ο Χ. Καβαλόπουλος, Γεν. Δν/τής του Συνδέσμου Μεταλλευτικών Επιχειρήσεων (ΣΜΕ) και Μ. Ταξιάρχου, Αν. Καθηγήτρια ΣΜΜΕ.

Συντονιστές. Κ. Αδάμ, Καθηγήτρια ΣΜΜΕ, Β. Λουκαδάκης, υποψήφιος διδάκτορας και Γ. Βαλάκας μεταδιδακτορικός ερευνητής.

Το αναλυτικό πρόγραμμα του εργαστηρίου θα αναρτηθεί τις επόμενες ημέρες.

Το εργαστήριο αποτελεί συνέχεια των επιτυχημένων μαθήματών του Raw Materials Manager τα οποία έχουν παρακολουθήσει περισσότεροι από 180 φοιτητές ευρωπαϊκών πανεπιστήμιών από το 2020 έως το 2022, μεταξύ των οποίων και 70 φοιτητές της ΣΜΜΜ του ΕΜΠ.

Η ΣΜΜΜ συμμετέχει ως Εταίρος  στο Έργο το οποίο συντονίζεται από το Πολωνικό Πανεπιστήμιο AGH University of Science and Technology. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε  rmsmanager@mail.ntua.gr.