ΔΙΑΛΕΞΗ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΥ ΟΜΙΛΗΤΗ ΑΠΟ ΤΗ NASA ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ “ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ”

Την Πέμπτη 2 Νοεμβρίου, ώρα 10:30, κατά τη διάρκεια του μαθήματος “Ασφάλεια και Υγεία“, θα φιλοξενηθεί στην αίθουσα 102 μέσω τηλεδιάσκεψης ο Δρ. Σταύρος Κατσάς, απόφοιτος της Σχολής Μεταλλειολόγων – Μεταλλουργών Μηχανικών και νυν Διευθυντής Ποιότητας του δορυφορικού προγράμματος OSAM1 στο Goddard Space Flight Center της NASA. Ο Δρ. Κατσάς θα δώσει διάλεξη με θέμα “Εισροή ύδατος στη διαστημική στολή και παρ’ ολίγον πνιγμός αστροναύτη στον Διεθνή Διαστημικό Σταθμό (ISS)“. Περισσότερες πληροφορίες για τον ομιλητή και το θέμα της διάλεξης στο επισυναπτόμενο αρχείο.

Η διάλεξη είναι ανοιχτή (με δια ζώσης παρουσία στην αίθουσα 102) και για φοιτητές/φοιτήτριες άλλων εξαμήνων (πέραν του 7ου εξαμήνου).

Download (PDF, 766KB)