Έναρξη δήλωσης και διανομής των συγγραμμάτων στο σύστημα “ΕΥΔΟΞΟΣ”

Η διαδικασία δηλώσεων των συγγραμμάτων στο σύστημα «Εύδοξος» για τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου ακαδ.έτους 2018-19 θα ξεκινήσει την Πέμπτη 21  Μαρτίου 2019  και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 03 Μαΐου 2019.

Η διανομή  και παραλαβή των συγγραμμάτων από τους εκδότες θα ξεκινήσει την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 17 Μαΐου 2019.

Υπενθυμίζουμε, ότι για τη δήλωση των συγγραμμάτων που αφορούν εκδοτικούς οίκους (όχι για τις πανεπιστημιακές σημειώσεις) είναι απαραίτητη η επίσκεψη όλων των φοιτητών στην ιστοσελίδα www.eudoxus.gr.

Διευκρινίζουμε, ότι οι φοιτητές δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση των μαθημάτων τους. Επισημαίνεται, ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών, δε δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Κατ΄εφαρμογή του άρθρου 65 του Ν.4386/2016 (ΦΕΚ Α 83/11.05.16), είναι δυνατή η χορήγηση δωρεάν έντυπων διδακτικών συγγραμμάτων στους φοιτητές που παρακολουθούν πρόγραμμα σπουδών για τη λήψη δεύτερου πτυχίου.

Στην ιστοσελίδα της σχολής υπάρχει σχετικός πίνακας των προτεινομένων προς επιλογή συγγραμμάτων που αναφέρονται αναλυτικά όλα τα μαθήματα με τα αντίστοιχα συγγράμματά τους.

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινίσεις μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών του Ευδόξου τηλ.2152157850 ή (http://eudoxus.gr/OnlineReport.aspx) Δευτέρα – Παρασκευή 09.00 -17.00.