ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΕΞΑΜ. ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2021-22

Οι εγγραφές των χειμερινών εξαμήνων 1ου, 3ου, 5ου, 7ου και 9ου για το ακαδημαϊκό έτος 2021-22 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά από 04.10.2021 έως 22.10.2021 επιλέγοντας τον παρακάτω σύνδεσμο http://www.central.ntua.gr/registrations .

Οι πρωτοετείς φοιτητές θα πρέπει να επιλέξετε τον παραπάνω σύνδεσμο και αφού συμπληρώστε τα στοιχεία σας να προχωρήσετε στη δήλωση μαθημάτων και να δηλώσετε εκτός από τα υποχρεωτικά μαθήματα που είναι ήδη δηλωμένα από τη Γραμματεία, ποιο μάθημα επιλογής του 1ου εξαμήνου επιθυμείτε να παρακολουθήσετε καθώς και την Ξένη Γλώσσα.

Για την είσοδο σε όλες τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΜΠ θα χρησιμοποιήσετε τους  κωδικούς πρόσβασης (username & password) που θα παραλάβατε στο e-mail σας.

Εάν η αίτησή σας δεν γίνεται δεκτή από το σύστημα σημαίνει ότι παραβιάζει κάποιον από τους κανόνες του προγράμματος σπουδών.

Εάν δεν έχετε παραλάβει κωδικούς σημαίνει ότι υπάρχει κάποια εκκρεμότητα με την εγγραφή σας επομένως επικοινωνήστε με τη Γραμματεία της Σχολής.

Γραμματεία: secretary@metal.ntua.gr

Τηλ.επικ. 2107722070-2067