OΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ 4ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα σπουδών οι φοιτητές υποχρεούνται να συμπεριλάβουν στη δήλωσή τους στο εαρινό εξάμηνο 2 μαθήματα συνολικά γενικού υπόβαθρου (ένα στο 2ο και ένα στο 4ο εξάμηνο σπουδών). Όσοι φοιτητές του 4ου εξαμήνου  έχουν προβιβάσιμο βαθμό στο μάθημα του 2ου εξαμήνου του παλαιού προγράμματος σπουδών  «Εισαγωγή στην Επιστήμη των Υπολογιστών»  απαλλάσσονται από την υποχρέωση επιλογής μαθήματος γενικού υπόβαθρου του 2ου εξαμήνου.  Επομένως θα πρέπει όλοι οι φοιτητές να επιλέξουν υποχρεωτικά ένα μάθημα επιλογής γενικού υπόβαθρου στο 4ο.

Επισημαίνεται ότι οι φοιτητές του δεύτερου έτους σπουδών εφόσον απαλλάχθηκαν από το μάθημα του κορμού «Οικονομικά για μηχανικούς» υποχρεούνται για την απόκτηση του πτυχίου να περάσουν εννέα κατ΄επιλογήν μαθήματα κορμού.

Για περισσότερες διευκρινίσεις απευθυνθείτε στην Γραμματεία της Σχολής.