ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΜΕΣΩ ERASMUS+

Γνώριζες πως το πανεπιστήμιο μας σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις χρηματοδοτούμενες σπουδές και πρακτική στο εξωτερικό μέσω των ευκαιριών κινητικότητας Erasmus+ αλλά και ότι περισσότεροι από 60 φοιτητές του ΕΜΠ επιλέγουν να μετακινηθούν κάθε εξάμηνο;

Το ήξερες πως υπάρχει ένα τεράστιο εθελοντικό δίκτυο που έχει στηθεί γύρω από την κοινότητα του Erasmus;

Το Γραφείο Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων του ΕΜΠ σε συνεργασία με την ομάδα φοιτητών Erasmus του ΕΜΠ (ESN NTUA Athens) είναι εδώ για να σε ενημερώσει σχετικά:

με τα προγράμματα Erasmus+ που υπάρχουν,

τις προϋποθέσεις και την διαδικασία για να υποβάλεις αίτηση,

τον τρόπο που μπορούν να συμβάλλουν θετικά στις σπουδές και το βιογραφικό σου,

να γνωρίσεις νέα άτομα – φοιτητές που έχουν μετακινηθεί και μπορούν να σε βοηθήσουν με την διαδικασία της αίτησης!

Επίσης, θα έχεις την δυνατότητα να γνωρίσεις και να αλληλεπιδράσεις με τους εθελοντές του Δικτύου Φοιτητών Εράσμους του ΕΜΠ καθώς και να ενημερωθείς για τις δράσεις που διοργανώνονται με σκοπό την στήριξη των εισερχομένων φοιτητών Erasmus του ΕΜΠ!

Εάν σου αρέσει να ταξιδεύεις και θέλεις να συνδυάσεις τις σπουδές σου με αυτό, τότε μη το σκέφτεσαι δεύτερη φορά!

Σε περιμένουμε εκεί!